LYS/YGS puanımla (Ek Madde 1 kapsamında) üniversitenize yatay geçiş yapabilir miyim?

Last updated bir yıl önce
Sınava girdiği yıldaki ilgili puan türü (geçmek istediği programın puan türü) geçmek istediği programın o yılki puanına eşit veya yüksek olan öğrenciler. LYS/YGS puanı ile (Ek Madde 1 kapsamında) yatay geçiş başvurusunda bulunabilir. Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun belirlediği esaslara göre ilgili yıldaki genel kontenjanın güz dönemi için %30’u kadar, bahar dönemi için ise %20’ye kadar yatay geçiş kontenjanı açılır. Başvurular en geç Ağustos ayının sonuna kadar yapılır. Dönem arasında Ek Madde 1 kapsamında yatay geçiş başvurusu yapılamaz. Üniversitemize bağlı programların taban puanlarına www.osym.gov.tr adresindeki kılavuzlardan ulaşabilirsiniz.
Lütfen Bekleyin!

Lütfen bekleyin... bir saniye sürecek!