Müfredatımıza yeni eklenen ders veri tabanında olmadığı için bu dersi ÖBS'deki müfredat işlemleri sayfasından ekleyemiyoruz. Bu dersi veri tabanına nasıl ekleyebiliriz?

Last updated 5 years ago
Fakülte öğrenci işleri tarafından "Program/Birim-Ders Tanımı-Ders Talep" sayfasından talep oluşturulması halinde dersler veri tabanına eklenecektir.
Lütfen dersleri yazım kurallarına uygun yazınız.


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1) Ekletmek istediğiniz dersin veritabanında olup olmadığını kontrol ediniz; veritabanıda yok ise talepte bulununuz.

2) Ekletmek istediğiniz dersin saat bilgileri ve kredisinin çerçeve yönetmeliğin ilgili maddesine göre uyumlu olmasına dikkat ediniz.

3) Dersin kısa adını: dersin adı 40 karakterden az ise boş bırakınız; diğer durumlarda 40 karakteri geçmeyecek şekilde anlamlı bir kısaltma yazınız.

4) Dersin adını kelimenin sadece ilk harfi büyük olacak şekilde yazınız. (Örnek: ""Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri"")

Kısaltmalar küçültülmemelidir. (Örnek: TBMM, TCMB, DNA … gibi)"

5) Dersin adında tire (-) ve slaş (/) kullanmayınız.(Örnek: "Türk Dili-II" şeklinde değil "Türk Dili II" şeklinde yazınız.)

6) Numaralandırma için Roma Rakamları kullanınız. (Örnek: "Türk Dili 2" şeklinde değil "Türk Dili II" şeklinde yazınız.)

7) Dersin adında parantez kullanmayınız.

8) "Dersin Adı" sütununda sadece dersin adını yazınız; herhangi bir açıklama, not vs. yazmayınız.

9) Bu formu sadece yeni ders ekletmek için kullanınız.

10) Havuzda yer alan derslerin kodu ve AKTS bilgileri bağlayıcı değildir; dersi müfredata eklerken bu bilgileri değişerek ekleyebilirsiniz.Kredi Hesaplama Formülü:

Kredi = Teori Saati + (Uyg. saati / 2) + (Lab. Saati / 2)

Attachments

  1. Ekran Alıntısı.PNG
Please Wait!

Please wait... it will take a second!